Czy wyroby z jedwabiu są przyjazne dla alergików?

Osoby mające skłonność do uczuleń powinny być bardzo ostrożne pod kątem wybieranej odzieży, pościeli oraz rozmaitych akcesoriów. Materiały wykorzystywane do ich produkcji muszą być bowiem całkowicie bezpieczne dla alergików, aby nie wywoływały reakcji alergicznych, nie zbierały kurzu ani roztoczy. Czy wyroby z jedwabiu spełniają takie wymagania i są przyjazne alergikom? Sprawdźmy właściwości tego materiału w artykule!

Właściwości hipoalergiczne

Jedwab to materiał niezwykły i bardzo szlachetny, którego wysoka cena idzie w parze z najlepszą jakością oraz wyjątkowymi właściwościami. Przede wszystkim jest to tkanina naturalna i hipoalergiczna, dzięki czemu jest ona całkowicie bezpieczna dla osób ze skłonnościami do uczuleń. Dodatkowo miękka struktura tego włókna sprawia, że jest ono bardzo delikatne dla skóry, nie wywołuje podrażnień ani zaczerwienień, więc mogą go używać także osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze.

Ponadto dla alergików może okazać się równie istotne działanie antystatyczne jedwabiu. Oznacza to, że zarówno sukienki, koszule oraz bielizna, jak i poszewki jedwabne nie elektryzują się podczas noszenia czy spania. Cecha ta sprawia, że tkanina nie przyciąga roztoczy ani bakterii, a jednocześnie nie zbiera kurzu, który często przyczynia się do występowania reakcji alergicznych.

Pozostałe atuty jedwabiu

Atuty naturalnego jedwabiu nie kończą się jednak na bezpieczeństwie dla alergików. Tkanina ta, choć bardzo cienka i lekka, jest jednocześnie wytrzymała, elastyczna oraz odporna na gniecenie. Spośród pozostałych zalet jedwabnych włókien warto wymienić:

  • higroskopijność – jedwab chłonie wilgoć, a jednocześnie oddaje ją na zewnątrz,
  • izolację optymalnej temperatury – w zimne dni jedwabne wyroby zatrzymują ciepło, podczas upałów natomiast przyjemnie chłodzą,
  • wysoką przepuszczalność powietrza pozwalającą skórze oddychać.

Wszystko to sprawia, że wyroby jedwabne zapewniają niezwykły komfort oraz wygodę – każdy powinien zaopatrzyć się w choć jeden element odzieży wykonanej z tego materiału.

Zwroty i wymiana:

Szanowni klienci, ze względów higienicznych możliwość zwrotu NIE OBEJMUJE maseczek jedwabnych oraz bielizny. Prosimy o przemyślane zakupy.

Zakupiony towar może zostać zwrócony/wymieniony w stanie niezmienionym, bez podania przyczyny, w terminie do 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia towaru do zwrotu jest brak jakichkolwiek śladów jego użytkowania oraz załączenie formularza zwrotu i paragonu. Zwroty bez paragonu nie będą przyjmowane, natomiast możliwa będzie wymiana na inne ubrania o tej samej wartości.

Uwaga: zwrotowi nie podlegają ubrania wykonane na zamówienie indywidualne oraz w których na życzenie klienta dokonano zmiany materiałów lub rozmiaru.

Zwracane towary prosimy przesyłać listem poleconym lub paczką na adres naszej pracowni.

Cała kwota zapłacona za towar wraz z kosztami przesyłki zostanie zwrócona klientowi. Zwrot pieniędzy odbywa się wyłącznie na konta bankowe. Dane dotyczące konta bankowego, na które mają być przesłane pieniądze, powinny zostać dołączone do przesyłki ze zwracanym towarem lub przesłane e-mailem. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi klient.

Reklamacje:

Reklamacje rozpatrywane są na podstawie formularza zwrotu/reklamacji w terminie 14 dni roboczych.

W przypadku reklamacji towaru z powodu jego zniszczenia w trakcie przesyłki lub wad zauważonych w momencie otrzymania przesyłki, gwarantujemy zwrot kosztu zamówionego towaru wraz z kosztem wysyłki oraz kosztem jego odesłania do nas. Reklamowany towar, podobnie jak w przypadku zwrotu, należy odesłać do nas, na adres pracowni. Warunkiem zwrotu w przypadku uszkodzenia towaru prosimy o zrobienie zdjęcia uszkodzenia i przesłanie na adres mailowy olga@silk-epoque.com.

Płatności:

  • Prosimy o dokonywanie wpłat za zamówienia przelewem tradycyjnym na konto: 

Silk Epoque by Olga Ziemann
83-330 Glincz
Świerkowa 2
NIP: 583-299-00-79

Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa
nr rachunku: 15 1090 1102 0000 0001 3696 3542                

  • Dodatkowa informacja dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL56 1090 1102 0000 0001 3696 3580
KOD SWIFT: WBKPPLPP

  • Prosimy o wypełnienie pola TYTUŁ: nr zamówienia

Dostawa:

Dostawy na terenie Polski realizujemy kurierem Fedex oraz Paczkomatami InPost. Koszt wysyłki wynosi 20 PLN w przypadku kuriera Fedex, a 12,99 PLN w przypadku Paczkomatów InPost.

Wysyłki poza granice kraju, w obrębie UE realizujemy kurierem UPS. Koszt takiej wysyłki wynosi 22 EUR.

W przypadku chęci dostawy poza granicami UE prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Umożliwiamy również realizację zamówień za pobraniem w obrębie kraju.

Tak, każdy produkt dostępny w naszym sklepie wykonany został z naturalnych materiałów sprowadzonych z Azji oraz Włoch. Bazę większości produktów stanowi wysokiej jakości jedwab.

Tak, nasze atelier znajduje się na pomorzu, gdzie pracują wykwalifikowane krawcowe z wieloletnim doświadczeniem, a nad projektami każdej kreacji czuwa nasza główna projektantka Olga Ziemann.

Tak, szyjemy na miarę z naszych materiałów i projektów.

Tak, dopuszczamy możliwość delikatnych zmian, tj. kolor, materiał, koronka, długość.

W przypadku produktów z obecnych kolekcji dostępnych w sklepie termin realizacji wynosi pięć dni roboczych. 

Czas realizacji w przypadku personalizacji produktu może się wydłużyć.

Adres do korespondencji:

Atelier Silk Epoque by Olga Ziemann
ul. Świerkowa 2
83-330 Glincz
NIP 5832990079

Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300,00 zł (kurier Fedex oraz paczkomaty Inpost).