Dlaczego jedwab cieszy się ponadczasowym uznaniem w branży odzieżowej?

Jedwab to materiał niezwykle szlachetny, który wykorzystywany jest do produkcji m.in. rozmaitych elementów odzieży, bielizny oraz pościeli. Materiał ten zachwyca zarówno w dotyku, pod kątem swojego wspaniałego wyglądu, jak i niezwykle praktycznych właściwości. Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, dlaczego włókno jedwabne cieszy się tak szerokim i ponadczasowym uznaniem w branży odzieżowej i nie tylko!

Pięknie układa się na ciele

Oglądając ubrania wykonane z jedwabiu, nie sposób się nimi nie zachwycić. Bluzki, sukienki, spódnice, bielizna czy apaszki – wszystkie z nich prezentują się wspaniale, wyróżniają elegancją połączoną z lekkością i zwiewnością. Jedwab jest także niezwykle miękki i przyjemny w dotyku, dzięki czemu doskonale układa się na ciele. Jego delikatna, gładka struktura sprawia, że rewelacyjnie dopasowuje się do kobiecych kształtów, nie marszczy się i – co najważniejsze – nie gniecie. Dzięki temu możesz być pewna, że zakładając np. jedwabną sukienkę, będziesz prezentować się idealnie przez cały wieczór.

Jest zdrowy dla skóry

Naturalny jedwab jest bardzo ceniony również przez jego właściwości prozdrowotne. Nawet osoby o wyjątkowo delikatnej i skłonnej do podrażnień skórze mogą bez obaw ubierać jedwabną odzież. Włókno to jest bowiem bardzo miłe w dotyku, a także nie przykleja się do skóry, dlatego nie powoduje np. odparzeń. Ponadto jest odporne na roztocza i pleśń, nie przyciąga kurzu ani bakterii oraz jest hipoalergiczne, dzięki czemu nie uczula.

Utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała

Ogromnym atutem jedwabiu jest również jego higroskopijność (wchłanianie wody na bardzo wysokim poziomie) oraz przepuszczalność powietrza, która sprawia, że skóra nie poci się nadmiernie i cały czas oddycha. Co więcej, tkanina ta ma wyjątkową zdolność termoregulacji, a więc do utrzymywania optymalnej temperatury ciała. Choć jest bardzo cienka i lekka, w zimne dni doskonale zatrzymuje ciepło i nie pozwala zmarznąć. Podczas upałów natomiast chroni ciało przed zbyt wysokimi temperaturami i zapewnia przyjemne uczucie chłodu.