Moda, choć niektórzy twierdzą, że nie ma dla nich znaczenia, w dużej mierze nas definiuje. To, jaki styl preferujemy, co nosimy i w jakich materiałach się lubujemy, świadczy o nas samych. I choć sieciowe dyskonty oferują ubrania najróżniejszych stylów, są tacy, którzy poszukują czegoś więcej niż jednakowa i masowo produkowana odzież. Wielbiciele oryginalnych i nietuzinkowych projektów poszukują miejsc i ludzi, którzy tworzą z pasją, bazując wyłącznie na wysokiej jakości materiałach. Takie osoby najczęściej korzystają z usług projektantów, których ubrania są prawdziwymi perełkami na rynku. Jednym z takich wyjątkowych miejsc jest Atelier Silk Epoque, w którym dostępne są unikatowe projekty m.in. jedwabnych koszuli, sukni wieczorowych czy luksusowej bielizny stworzone przez Olgę Ziemann.akie są zalety kupowania ubrań od projektanta?

Wśród największych zalet kupowania ubrań od projektantów jest przede wszystkim możliwość nabycia niepowtarzalnego projektu, który został wykonany z najlepszych dostępnych na rynku materiałów. Kreacje tworzone przez Olgę Ziemann bazują na m.in. luksusowym jedwabiu, który spowalnia proces starzenia się skóry i nie wywołuje alergii, delikatnych koronkach sprowadzanych z Japonii oraz wyselekcjonowanych materiałach pochodzących m.in. z Włoch. Ubrania szyte przez projektantkę nie są przeznaczone do sprzedaży masowej, zazwyczaj trafiają do indywidualnych klientów, którzy mają doskonałe wyczucie smaku i wiedzą, jakiej jakości oczekują. Ponadto są personalizowane i idealnie dopasowywane do gustu i rozmiaru klienta, który bez problemów może znaleźć projekt eksponujący wszystkie jego atuty.

Wybierając ubrania od projektanta, zyskuje się gwarancję jakości, która stanie się inwestycją na lata. W przeciwieństwie do sieciowych ubrań, które kupuje się najczęściej na jeden sezon, kreacje projektantów są ponadczasowe i nie niszczą się tak szybko, jak niskiej jakości alternatywy sprzedawane na całym świecie pod różnorodnymi markami. Co więcej, odzież kupowana w sieciówkach zazwyczaj pochodzi z Chin lub krajów, w których ludzie w szwalniach zatrudniani są za przerażająco niskie stawki. Odwiedzając nasze atelier, klienci mają pewność, że ubrania nie pochodzą z tego rodzaju produkcji, a wręcz przeciwnie są efektem często ręcznej pracy projektantki, która dba o każdy najmniejszy szczegół stylizacji, stawiając na najwyższą estetykę wykonania.

Kolejną zaletą kupowania ubrań bezpośrednio od projektantów jest świadomość wspierania uzdolnionych twórców, którzy prowadzą swoje biznesy zgodnie z prawem, zatrudniając pracowników legalnie i przy określonych warunkach płacowych. Wyższa cena za tego rodzaju ubrania jest więc gwarantem nie tylko jakości i dłuższej żywotności materiałów, ale także w większości ekologicznych procesów produkcji i odpowiedzialnego społecznie działania na rzecz legalnej produkcji odzieży. Chcąc więc zyskać oryginalne ubranie pochodzące z pewnych źródeł, warto udać się do projektantów, którzy przygotują szyte na miarę, niepowtarzalne kreacje z pewnością nietrafiające do szafy przedstawicieli masowego społeczeństwa konsumpcyjnego.