Jedwab to jedna z najdroższych tkanin, która stanowi o szyku i elegancji. Kochają go niemal wszystkie kobiety za wyjątkowość. Jeśli poszukujemy kreacji najwyższej jakości, to z pewnością powinny być szyte właśnie z tego materiału. O jednym warto pamiętać, by prać ręcznie.

Za co kochamy jedwab?

Jedwab jest doskonałym materiałem na sukienki i spódnice. Kolekcje dostępne są w wielu różnych długościach, fasonach, wzorach i kolorach. Kreacje są lekkie, przewiewne, delikatne i znakomicie leżą na figurze. Tkanina jest w cenie, podobnie jak elegancja. Stylowe ubrania doskonale się prezentują i spełniają oczekiwania najbardziej wymagających pań, które poszukują zawsze wyjątkowych strojów, z najwyższej półki. Produkty mają nietypowe połączenie, co sprawia, że zachwycają panie ceniące oryginalne rozwiązania. Silk Epoque szyje modele z luksusowego jedwabiu, satyny jedwabnej, szyfonu, żorżety i dzianiny jedwabnej. Jeśli chcemy poczuć się komfortowo, możemy sprawić sobie strój na imprezę, romantyczny wieczór w restauracji, lunch czy spotkanie biznesowe. Kreacje są ponadczasowe, pomimo zmieniającej się mody. Warto wiedzieć, że włókna jedwabiu są odpowiednie dla alergików i osób z wrażliwą skórą.

Jak dbać o jedwab?

Mając ubrania z jedwabiu, powinniśmy szczególnie o nie dbać. Przede wszystkim dlatego, że nie są tanimi produktami. Niezależnie od tego, czy mamy sukienkę, koszulę lub spódnicę, pierzemy ręcznie. Moczymy tylko kilka minut, ponieważ jedwab pod wpływem wody robi się podatny na rozciąganie, traci połysk i miękkość. Nie wykręcamy, ale układamy w poziome, np. na suszarce. Unikajmy wieszania mokrego ubrania, bo może się powyciągać.  Nie tylko pranie, ale też prasowanie wymaga zachowania szczególnej ostrożności.  Ustawiamy żelazko na najniższą temperaturę, żeby nie przypalić materiału. Bardzo łatwo możemy go zniszczyć.  Jedwab prasujemy na lewej stronie, najlepiej po wilgotnej szmatce, wtedy mamy pewność, że nie uszkodzimy naszej odzieży. Dbajmy o nią, a będzie nam służyła przez lata.