Jak pracują projektanci mody ?

Projektowanie mody to trudna sztuka, wymagająca wiedzy, doświadczenia talentu oraz wyobraźni. To jednak również wspaniała przygoda, pozwalająca na stworzenie zachwycających, wyjątkowych i oryginalnych kreacji. W naszym wpisie ujawniamy kulisy pracy projektantów mody i zaglądamy do atelier Olgi Ziemann, twórczyni wyjątkowego atelier Silk Epoque. Powstają w nim oryginalne, kobiece, ekstrawaganckie kreacje, szyte z myślą o silnych, pewnych siebie, nowoczesnych, eleganckich i niezależnych kobietach. Tworzone w atelier kreacje nadają się zarówno na wyjście na lunch, do biura, jak i na uroczystą kolację. Polska produkcja, wysoka jakość materiałów, styl oraz elegancja to cechy wyróżniające Silk Epoque. Jak zatem pracują projektanci mody?

Przygotowanie projektu

Praca projektanta mody zaczyna się od przygotowania projektu. Białe karty papieru wypełniają ręcznie malowane, kobiece postaci, ubrane w projektowane kreacje. Najpierw powstaje czarny zarys konturów szkicu stroju, na który następnie nanoszone są kolory. Etap projektowania jest bardzo ważny, bowiem to właśnie wtedy powstaje ogólny zarys kreacji, uzupełniony detalami. Projektant z jednej strony puszcza wodze swojej fantazji, przelewając na papier wizję stroju, z drugiej uwzględnia praktyczne aspekty noszenia kreacji oraz jej istotne szczegóły, takie jak aplikacje czy wykończenia.

Dobór materiałów i kolorystyki

Mając gotowe projekty, Olga Ziemann przystępuje do doboru odpowiednich materiałów i ich kolorystki, która powinna jak najściślej odpowiadać kolorystce na papierowych projektach. Wybór konkretnego materiału zależeć będzie natomiast od charakteru projektowanego stroju. Eleganckie koronki, jedwab, falbanki oraz inne delikatne tkaniny to najczęściej używane w naszym atelier materiały. Wykorzystywany w studio stuprocentowy jedwab pochodzi z Włoch i Azji, w tym z Japonii. Tak przygotowany projekt z próbkami wybranych przez projektanta tkanin trafia do pracowni krawieckiej atelier.

Jak wygląda praca krawcowych w atelier?

Praca w atelier projektowania mody odbywa się w ścisłym porozumieniu z krawcowymi, którym Olga  Ziemann szczegółowo przedstawia swój pomysł oraz koncepcję stroju, a także, z którymi omawia każdy detal. Kolejny etap prac to powstawanie pod czujnym okiem projektanta papierowych form i wykrojów, czyli pojedynczych części kreacji, które następnie zostaną zszyte. Projektant dobiera kolor nici, a także kładzie szczególny nacisk na detale stroju i dodatki. Uszycie całości kreacji ułatwiają używane w Silk Epoque nowoczesne maszyny do szycia światowych, wiodących marek.

Oprócz gotowych ubrań atelier oferuje również możliwość uszycia stroju na miarę. Szczególnej uwadze polecamy najnowszą kolekcję wyjątkowych sukien ślubnych.

Zwroty i wymiana:

Szanowni klienci, ze względów higienicznych możliwość zwrotu NIE OBEJMUJE maseczek jedwabnych oraz bielizny. Prosimy o przemyślane zakupy.

Zakupiony towar może zostać zwrócony/wymieniony w stanie niezmienionym, bez podania przyczyny, w terminie do 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia towaru do zwrotu jest brak jakichkolwiek śladów jego użytkowania oraz załączenie formularza zwrotu i paragonu. Zwroty bez paragonu nie będą przyjmowane, natomiast możliwa będzie wymiana na inne ubrania o tej samej wartości.

Uwaga: zwrotowi nie podlegają ubrania wykonane na zamówienie indywidualne oraz w których na życzenie klienta dokonano zmiany materiałów lub rozmiaru.

Zwracane towary prosimy przesyłać listem poleconym lub paczką na adres naszej pracowni.

Cała kwota zapłacona za towar wraz z kosztami przesyłki zostanie zwrócona klientowi. Zwrot pieniędzy odbywa się wyłącznie na konta bankowe. Dane dotyczące konta bankowego, na które mają być przesłane pieniądze, powinny zostać dołączone do przesyłki ze zwracanym towarem lub przesłane e-mailem. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi klient.

Reklamacje:

Reklamacje rozpatrywane są na podstawie formularza zwrotu/reklamacji w terminie 14 dni roboczych.

W przypadku reklamacji towaru z powodu jego zniszczenia w trakcie przesyłki lub wad zauważonych w momencie otrzymania przesyłki, gwarantujemy zwrot kosztu zamówionego towaru wraz z kosztem wysyłki oraz kosztem jego odesłania do nas. Reklamowany towar, podobnie jak w przypadku zwrotu, należy odesłać do nas, na adres pracowni. Warunkiem zwrotu w przypadku uszkodzenia towaru prosimy o zrobienie zdjęcia uszkodzenia i przesłanie na adres mailowy olga@silk-epoque.com.

Płatności:

  • Prosimy o dokonywanie wpłat za zamówienia przelewem tradycyjnym na konto: 

Silk Epoque by Olga Ziemann
83-330 Glincz
Świerkowa 2
NIP: 583-299-00-79

Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa
nr rachunku: 15 1090 1102 0000 0001 3696 3542                

  • Dodatkowa informacja dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL56 1090 1102 0000 0001 3696 3580
KOD SWIFT: WBKPPLPP

  • Prosimy o wypełnienie pola TYTUŁ: nr zamówienia

Dostawa:

Dostawy na terenie Polski realizujemy kurierem Fedex oraz Paczkomatami InPost. Koszt wysyłki wynosi 20 PLN w przypadku kuriera Fedex, a 12,99 PLN w przypadku Paczkomatów InPost.

Wysyłki poza granice kraju, w obrębie UE realizujemy kurierem UPS. Koszt takiej wysyłki wynosi 22 EUR.

W przypadku chęci dostawy poza granicami UE prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Umożliwiamy również realizację zamówień za pobraniem w obrębie kraju.

Tak, każdy produkt dostępny w naszym sklepie wykonany został z naturalnych materiałów sprowadzonych z Azji oraz Włoch. Bazę większości produktów stanowi wysokiej jakości jedwab.

Tak, nasze atelier znajduje się na pomorzu, gdzie pracują wykwalifikowane krawcowe z wieloletnim doświadczeniem, a nad projektami każdej kreacji czuwa nasza główna projektantka Olga Ziemann.

Tak, szyjemy na miarę z naszych materiałów i projektów.

Tak, dopuszczamy możliwość delikatnych zmian, tj. kolor, materiał, koronka, długość.

W przypadku produktów z obecnych kolekcji dostępnych w sklepie termin realizacji wynosi pięć dni roboczych. 

Czas realizacji w przypadku personalizacji produktu może się wydłużyć.

Adres do korespondencji:

Atelier Silk Epoque by Olga Ziemann
ul. Świerkowa 2
83-330 Glincz
NIP 5832990079

Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300,00 zł (kurier Fedex oraz paczkomaty Inpost).