Na co zwracać uwagę przy zakupie koszulki nocnej ?

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać już, że wydajny sen ma ogromny wpływ na zdrowie. Coraz więcej osób, urządzając swoje nowe mieszkanie, poświęca więcej czasu na wybór wygodnego materaca, a także ergonomiczne zaprojektowanie sypialni. Na dobry sen wpływa jednak nie tylko jakość łóżka, ale też wybrana bielizna nocna. Sztuczne, sztywne materiały, uwierające szwy, czy nie przewiewność koszuli nocnej mogą sprawić, że nawet spokojna noc będzie nieprzespana. Dlatego szukając bielizny na noc, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Materiał? Postaw na jedwab!

Jedwab jest materiałem szlachetnym, z którego dawniej szyto tylko cesarskie i królewskie szaty. Obecnie jedwabną odzież mogą nosić wszyscy – nie zmienia to jednak faktu, że materiał ten wciąż posiada te same zalety. Jest wyjątkowo lekki i przewiewny, dzięki czemu jedwabna bielizna nocna jest idealnym wyborem nawet na letnie, upalne noce. Jedwab charakteryzuje się higroskopijnością, co oznacza, że odprowadza pot z naszej skory. Podczas snu w zimie otula przyjemnym ciepłem, a w lecie chłodzi skórę. Chociaż jedwab wygląda bardzo delikatnie, jest bardzo wytrzymały, elastyczny i odporny na gniecenie. W przypadku nocnej koszuli cechy te dają wyjątkowy komfort jej zakładania do snu. Właścicielka nie musi martwić się, że rano koszula będzie wymagała prasowania, a tym bardziej że zniszczy się, przy częstych zmianach pozycji podczas snu. Należy pamiętać też, że naturalny jedwab ma właściwości hipoalergiczne. Żaden materiał nie daje tyle komfortu w nocy, on. Szukając bielizny nocnej, warto postawić na naturalny jedwab sprowadzany z Chin.

Szwy i dodatki

Wybierając koszulkę nocną z prawdziwego jedwabiu, warto upewnić się też, jaką jakość mają dodatki, których użył jej producent. Korzystanie z miękkiej, nocnej bielizny może popsuć chociażby szew umieszczony w niekomfortowym miejscu, czy sztywne koronki podrażniające skórę. Dlatego decydując się na tak luksusowy zakup, dobrze jest wybrać koszulkę nocną z butiku, który korzysta tylko ze sprawdzonych, wysokojakościowych dodatków.

Styl i szyk

Chociaż jedwab ma wiele zalet, popularność zyskał dzięki swojej lekko połyskującej, gładkiej powierzchni. Szczególnie interesująco prezentuje się ona w roli bielizny nocnej, która bezsprzecznie ma ponętny, kobiecy, elegancki charakter. Większość pań ceni sobie dobry wygląd, nawet w nocy. Dlatego szukając jedwabnej koszulki nocnej, powinny kierować się też… własnym gustem. Długa, elegancka perłowa halka? Krótka czerwona haleczka z koronkami? A może uwodzicielski, przezroczysty zestaw? Wybierz to, w czym czujesz się dobrze.

Zwroty i wymiana:

Szanowni klienci, ze względów higienicznych możliwość zwrotu NIE OBEJMUJE maseczek jedwabnych oraz bielizny. Prosimy o przemyślane zakupy.

Zakupiony towar może zostać zwrócony/wymieniony w stanie niezmienionym, bez podania przyczyny, w terminie do 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia towaru do zwrotu jest brak jakichkolwiek śladów jego użytkowania oraz załączenie formularza zwrotu i paragonu. Zwroty bez paragonu nie będą przyjmowane, natomiast możliwa będzie wymiana na inne ubrania o tej samej wartości.

Uwaga: zwrotowi nie podlegają ubrania wykonane na zamówienie indywidualne oraz w których na życzenie klienta dokonano zmiany materiałów lub rozmiaru.

Zwracane towary prosimy przesyłać listem poleconym lub paczką na adres naszej pracowni.

Cała kwota zapłacona za towar wraz z kosztami przesyłki zostanie zwrócona klientowi. Zwrot pieniędzy odbywa się wyłącznie na konta bankowe. Dane dotyczące konta bankowego, na które mają być przesłane pieniądze, powinny zostać dołączone do przesyłki ze zwracanym towarem lub przesłane e-mailem. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi klient.

Reklamacje:

Reklamacje rozpatrywane są na podstawie formularza zwrotu/reklamacji w terminie 14 dni roboczych.

W przypadku reklamacji towaru z powodu jego zniszczenia w trakcie przesyłki lub wad zauważonych w momencie otrzymania przesyłki, gwarantujemy zwrot kosztu zamówionego towaru wraz z kosztem wysyłki oraz kosztem jego odesłania do nas. Reklamowany towar, podobnie jak w przypadku zwrotu, należy odesłać do nas, na adres pracowni. Warunkiem zwrotu w przypadku uszkodzenia towaru prosimy o zrobienie zdjęcia uszkodzenia i przesłanie na adres mailowy olga@silk-epoque.com.

Płatności:

  • Prosimy o dokonywanie wpłat za zamówienia przelewem tradycyjnym na konto: 

Silk Epoque by Olga Ziemann
83-330 Glincz
Świerkowa 2
NIP: 583-299-00-79

Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa
nr rachunku: 15 1090 1102 0000 0001 3696 3542                

  • Dodatkowa informacja dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL56 1090 1102 0000 0001 3696 3580
KOD SWIFT: WBKPPLPP

  • Prosimy o wypełnienie pola TYTUŁ: nr zamówienia

Dostawa:

Dostawy na terenie Polski realizujemy kurierem Fedex oraz Paczkomatami InPost. Koszt wysyłki wynosi 20 PLN w przypadku kuriera Fedex, a 12,99 PLN w przypadku Paczkomatów InPost.

Wysyłki poza granice kraju, w obrębie UE realizujemy kurierem UPS. Koszt takiej wysyłki wynosi 22 EUR.

W przypadku chęci dostawy poza granicami UE prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Umożliwiamy również realizację zamówień za pobraniem w obrębie kraju.

Tak, każdy produkt dostępny w naszym sklepie wykonany został z naturalnych materiałów sprowadzonych z Azji oraz Włoch. Bazę większości produktów stanowi wysokiej jakości jedwab.

Tak, nasze atelier znajduje się na pomorzu, gdzie pracują wykwalifikowane krawcowe z wieloletnim doświadczeniem, a nad projektami każdej kreacji czuwa nasza główna projektantka Olga Ziemann.

Tak, szyjemy na miarę z naszych materiałów i projektów.

Tak, dopuszczamy możliwość delikatnych zmian, tj. kolor, materiał, koronka, długość.

W przypadku produktów z obecnych kolekcji dostępnych w sklepie termin realizacji wynosi pięć dni roboczych. 

Czas realizacji w przypadku personalizacji produktu może się wydłużyć.

Adres do korespondencji:

Atelier Silk Epoque by Olga Ziemann
ul. Świerkowa 2
83-330 Glincz
NIP 5832990079

Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300,00 zł (kurier Fedex oraz paczkomaty Inpost).