Na co zwracać uwagę przy zakupie koszulki nocnej ?

W dzisiejszych czasach prawdopodobnie nikogo nie trzeba przekonywać już, że wydajny sen ma ogromny wpływ na zdrowie. Coraz więcej osób, urządzając swoje nowe mieszkanie, poświęca więcej czasu na wybór wygodnego materaca, a także ergonomiczne zaprojektowanie sypialni. Na dobry sen wpływa jednak nie tylko jakość łóżka, ale też wybrana bielizna nocna. Sztuczne, sztywne materiały, uwierające szwy, czy nie przewiewność koszuli nocnej mogą sprawić, że nawet spokojna noc będzie nieprzespana. Dlatego szukając bielizny na noc, warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Materiał? Postaw na jedwab!

Jedwab jest materiałem szlachetnym, z którego dawniej szyto tylko cesarskie i królewskie szaty. Obecnie jedwabną odzież mogą nosić wszyscy – nie zmienia to jednak faktu, że materiał ten wciąż posiada te same zalety. Jest wyjątkowo lekki i przewiewny, dzięki czemu jedwabna bielizna nocna jest idealnym wyborem nawet na letnie, upalne noce. Jedwab charakteryzuje się higroskopijnością, co oznacza, że odprowadza pot z naszej skory. Podczas snu w zimie otula przyjemnym ciepłem, a w lecie chłodzi skórę. Chociaż jedwab wygląda bardzo delikatnie, jest bardzo wytrzymały, elastyczny i odporny na gniecenie. W przypadku nocnej koszuli cechy te dają wyjątkowy komfort jej zakładania do snu. Właścicielka nie musi martwić się, że rano koszula będzie wymagała prasowania, a tym bardziej że zniszczy się, przy częstych zmianach pozycji podczas snu. Należy pamiętać też, że naturalny jedwab ma właściwości hipoalergiczne. Żaden materiał nie daje tyle komfortu w nocy, on. Szukając bielizny nocnej, warto postawić na naturalny jedwab sprowadzany z Chin.

Szwy i dodatki

Wybierając koszulkę nocną z prawdziwego jedwabiu, warto upewnić się też, jaką jakość mają dodatki, których użył jej producent. Korzystanie z miękkiej, nocnej bielizny może popsuć chociażby szew umieszczony w niekomfortowym miejscu, czy sztywne koronki podrażniające skórę. Dlatego decydując się na tak luksusowy zakup, dobrze jest wybrać koszulkę nocną z butiku, który korzysta tylko ze sprawdzonych, wysokojakościowych dodatków.

Styl i szyk

Chociaż jedwab ma wiele zalet, popularność zyskał dzięki swojej lekko połyskującej, gładkiej powierzchni. Szczególnie interesująco prezentuje się ona w roli bielizny nocnej, która bezsprzecznie ma ponętny, kobiecy, elegancki charakter. Większość pań ceni sobie dobry wygląd, nawet w nocy. Dlatego szukając jedwabnej koszulki nocnej, powinny kierować się też… własnym gustem. Długa, elegancka perłowa halka? Krótka czerwona haleczka z koronkami? A może uwodzicielski, przezroczysty zestaw? Wybierz to, w czym czujesz się dobrze.