Dlaczego warto wybierać jedwabną bieliznę ?

Jedwab to materiał bardzo delikatny, przyjemny dla ciała. Bardzo często kobiety decydują się na bieliznę z jedwabiu ze względu na jej praktyczność. Materiał ten dopasowuje się do figury, nie gniecie się oraz ma duża wytrzymałość, co sprawia, że nasza ulubiona garderoba posłuży nam na dłużej. Najważniejszą zaletą jedwabiu jest jego ponadczasowość, nigdy nie przemija.

Bielizna z jedwabiu

Połysk tego materiału nadaje mu szczególnego wyglądu, gdyż nawet jednokolorowa tkanina ma wiele odcieni. Jedwab nadaje się do wykonania różnego rodzaju produktów. Szeroki wybór akcesoriów poleca Butik Silk Epoque. W swojej ofercie posiada zarówno bieliznę, koszule nocne czy szlafroki, jak i bluzki oraz sukienki. Olga Ziemann jest projektantką, która czerpie inspiracje z podróży. Jej kolekcje są pełne kobiecości oraz elegancji. Uczestniczy w licznych pokazach mody, a jej kreacje wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Bielizna z jedwabiu bardzo dobrze komponuje się z koronkowymi wstawkami.

Właściwości jedwabiu

Jedwabna bielizna jest delikatna i przyjemna w dotyku, stwarza wrażenie elegancji i luksusu. Jednak jej najważniejszym atutem są walory zdrowotne. Daje duże poczucie komfortu w noszeniu ze względu na swoją lekkość. Jedwab ma właściwości antybakteryjne oraz duża przepuszczalność powietrza. Badania dowodzą, że kobiety, które noszą jedwabną bieliznę, są zdrowsze. Jedwab jest tkaniną naturalną, hipoalergiczną, dlatego też wskazana szczególnie dla osób o skórze skłonnej do podrażnień. Produkty wykonane z tego materiału są polecane dla niemowląt i małych dzieci. Jedwabiste tkaniny nadają się na każdą porę roku, latem chłodzi naszą skórę, natomiast zimą zabezpiecza przed zimnem. Ponadto jedwab posiada wysoka odporność na wilgoć oraz ma właściwości termoregulacyjne. W ubraniach tych skóra oddycha i nie poci się. Dlatego jest polecana i chętnie noszona przez panie.