Piżama jedwabna – Luksus na co dzień

Kobiety, które cenią komfort i jakość, sięgają po odzież wykonaną z dobrej jakości materiałów. Bluzki, sukienki czy odzież wierzchnia to ważne elementy garderoby każdej pani, jednak dobrej jakości bielizna jest niezbędna, aby poczuć komfort każdego dnia. Mowa tutaj nie tylko o figach i biustonoszach, ale również o piżamie, która powinna być lekka i miła w dotyku. Właśnie dlatego kobiety, które chcą czuć się komfortowo, a dodatkowo dostarczyć sobie odrobinę luksusu na co dzień, często decydują się na zakup jedwabnej piżamy. Czym się charakteryzuje ta tkanina i dlaczego jest synonimem luksusu?

Dlaczego jedwab jest wyjątkowy?

Jedwab jest postrzegany jako tkanina luksusowa. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ tkaniny jedwabne stanowią niewielki odsetek produkowanych na świecie materiałów. Odzież, która jest wykonana w stu procentach z jedwabiu, również jest trudno dostępna, a ubrania dostępne w popularnych sklepach najczęściej mają zaledwie kilka procent domieszki jedwabiu. Włókno wytwarzane jest z kokonu motyla jedwabnika, który jest pozyskiwany w Azji.

Osoby, które decydują się na zakup jedwabnych koszul, bluzek czy innych elementów garderoby doceniają je przede wszystkim za miękkość, wygodę w noszeniu i za to, że są przyjemne w dotyku. Luksus jedwabnych tkanin często jest postrzegany przez ich stosunkowo wysoką cenę. Wynika ona przede wszystkim z czasochłonnego procesu powstawania jedwabiu.

Czy warto kupić jedwabną piżamę?

Jednym z ważniejszych elementów garderoby każdej kobiety jest bielizna, ponieważ to ona ma bezpośredni kontakt z ciałem. Panie, które chcą sobie zapewnić odrobinę luksusu, kupują jedwabną piżamę. Z uwagi na to, że halka jest wykonana z przyjemnego dla skóry jedwabiu, sprawdzi się nie tylko do spania, ale również na co dzień. Dzięki temu, że tkanina jest lekka, można się w niej poczuć naprawdę komfortowo.

Kolejną zaletą jedwabiu jest higroskopijność, która sprawia, że piżama dostosowuje się do warunków pogodowych, oznacza to, że latem przyjemnie chłodzi oraz daje ciepło w chłodne, zimowe noce. Piżama z jedwabiu jest inwestycją na długi czas, ponieważ materiał wyróżnia się odpornością na rozciąganie i elastycznością. Warto również wspomnieć, że tkaniny jedwabne nie uczulają, więc sprawdzą się również u pań cierpiących na alergie. Oprócz tego jedwab dobrze oddycha, co sprawia, że sen w takiej piżamie jest niezwykle komfortowy.

Zwroty i wymiana:

Szanowni klienci, ze względów higienicznych możliwość zwrotu NIE OBEJMUJE maseczek jedwabnych oraz bielizny. Prosimy o przemyślane zakupy.

Zakupiony towar może zostać zwrócony/wymieniony w stanie niezmienionym, bez podania przyczyny, w terminie do 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia towaru do zwrotu jest brak jakichkolwiek śladów jego użytkowania oraz załączenie formularza zwrotu i paragonu. Zwroty bez paragonu nie będą przyjmowane, natomiast możliwa będzie wymiana na inne ubrania o tej samej wartości.

Uwaga: zwrotowi nie podlegają ubrania wykonane na zamówienie indywidualne oraz w których na życzenie klienta dokonano zmiany materiałów lub rozmiaru.

Zwracane towary prosimy przesyłać listem poleconym lub paczką na adres naszej pracowni.

Cała kwota zapłacona za towar wraz z kosztami przesyłki zostanie zwrócona klientowi. Zwrot pieniędzy odbywa się wyłącznie na konta bankowe. Dane dotyczące konta bankowego, na które mają być przesłane pieniądze, powinny zostać dołączone do przesyłki ze zwracanym towarem lub przesłane e-mailem. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi klient.

Reklamacje:

Reklamacje rozpatrywane są na podstawie formularza zwrotu/reklamacji w terminie 14 dni roboczych.

W przypadku reklamacji towaru z powodu jego zniszczenia w trakcie przesyłki lub wad zauważonych w momencie otrzymania przesyłki, gwarantujemy zwrot kosztu zamówionego towaru wraz z kosztem wysyłki oraz kosztem jego odesłania do nas. Reklamowany towar, podobnie jak w przypadku zwrotu, należy odesłać do nas, na adres pracowni. Warunkiem zwrotu w przypadku uszkodzenia towaru prosimy o zrobienie zdjęcia uszkodzenia i przesłanie na adres mailowy olga@silk-epoque.com.

Płatności:

  • Prosimy o dokonywanie wpłat za zamówienia przelewem tradycyjnym na konto: 

Silk Epoque by Olga Ziemann
83-330 Glincz
Świerkowa 2
NIP: 583-299-00-79

Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa
nr rachunku: 15 1090 1102 0000 0001 3696 3542                

  • Dodatkowa informacja dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL56 1090 1102 0000 0001 3696 3580
KOD SWIFT: WBKPPLPP

  • Prosimy o wypełnienie pola TYTUŁ: nr zamówienia

Dostawa:

Dostawy na terenie Polski realizujemy kurierem Fedex oraz Paczkomatami InPost. Koszt wysyłki wynosi 20 PLN w przypadku kuriera Fedex, a 12,99 PLN w przypadku Paczkomatów InPost.

Wysyłki poza granice kraju, w obrębie UE realizujemy kurierem UPS. Koszt takiej wysyłki wynosi 22 EUR.

W przypadku chęci dostawy poza granicami UE prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Umożliwiamy również realizację zamówień za pobraniem w obrębie kraju.

Tak, każdy produkt dostępny w naszym sklepie wykonany został z naturalnych materiałów sprowadzonych z Azji oraz Włoch. Bazę większości produktów stanowi wysokiej jakości jedwab.

Tak, nasze atelier znajduje się na pomorzu, gdzie pracują wykwalifikowane krawcowe z wieloletnim doświadczeniem, a nad projektami każdej kreacji czuwa nasza główna projektantka Olga Ziemann.

Tak, szyjemy na miarę z naszych materiałów i projektów.

Tak, dopuszczamy możliwość delikatnych zmian, tj. kolor, materiał, koronka, długość.

W przypadku produktów z obecnych kolekcji dostępnych w sklepie termin realizacji wynosi pięć dni roboczych. 

Czas realizacji w przypadku personalizacji produktu może się wydłużyć.

Adres do korespondencji:

Atelier Silk Epoque by Olga Ziemann
ul. Świerkowa 2
83-330 Glincz
NIP 5832990079

Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300,00 zł (kurier Fedex oraz paczkomaty Inpost).