Zalety noszenia bielizny jedwabnej latem

Ostatnio dociera do nas, że w naszym Atelier tworzymy z troską na swój sposób matczyną. Silk Epoque to najwyższej jakości materiały sprawdzane za każdym razem przez projektantkę; to ubrania szyte z czułością; to dbanie o środowisko poprzez inwestowanie w produkty wysokiej klasy, długiej trwałości; słowem to uwaga i szczegółowość, podobna do tej, której przykłada rodzic w wychowaniu dziecka. Przede wszystkim zaś to troska o każdego, który nasze jedwabne ubrania nosi – jedwab ma szereg zalet dla zdrowia, przede wszystkim zdrowia skóry.

Szczególnie w nadchodzącej porze roku – zalety noszenia bielizny jedwabnej latem to jego:

– higroskopijność,

– hipoalergiczność,

– niezwykła delikatność,

– magiczna umiejętność spowalniająca proces starzenia się skóry.

Dlaczego warto nosić bieliznę jedwabną latem?

Na wstępnie zaznaczmy, że ogólnie rzecz ujmując, bieliznę jedwabną warto nosić… zawsze. To oczywiste, ale dzisiejszy wpis skupiamy na lecie z kilku ważnych powodów. To czas radości, ciepła i słońca. Niestety, każdy medal ma dwie strony – latem najbardziej się pocimy, alergicy najbardziej cierpią, a słońce najbardziej grzeje… Czy to ostatnie też jest wadą? W pewnych kwestiach owszem – promienie UV tragicznie przyspieszają starzenie się skóry. Z badań wynika, że częstsze przebywanie na słońcu powoduje do 60% więcej zmarszczek. Jak temu przeciwdziałać? Poza filtrem UV możemy sięgnąć także po akcesoria wykonane z „cudownego materiału”. Jedwab spowalnia proces starzenia się skóry.

Ponadto lato to czas nieuniknionego potu. Jedwab warto nosić latem dlatego, że to tkanina higroskopijna. Co to oznacza? Higroskopijność to umiejętność wchłaniania wody. Niewątpliwa zaleta w letnim skwarze. Co więcej, w tym okresie najbardziej pylą wszystkie zioła i kwiaty. Jedwab jest tkaniną hipoalergiczną, która doskonale sprawdzi się dla alergików. Można być pewnym, że nie wystąpią żadne podrażnienia ani zaczerwienienia. To wszystko niewątpliwie przesądza o renomie jedwabiu, ale warto wspomnieć o jeszcze jednej jego cesze. Bielizna jedwabna jest tak lekka, finezyjna, łagodna i subtelna, że prawie jej nie czuć. Jedwab jest chyba najdelikatniejszą, a na pewno jedną z najdelikatniejszych tkanin na świecie.

Gdzie kupować bieliznę jedwabną?

Rzeczywiście, tkanina wysokiej klasy – dobra dla ciała i duszy. Przestrzegamy jednak przed tanimi materiałami – po pierwsze, może nie być to czysty (albo w ogóle) jedwab. Po drugie, niestety ten materiał, kupowany z tańszych źródeł, często napędza nielegalne wykorzystywanie robotników. W Silk Epoque każdy materiał jest sprawdzany przez projektantkę. Nasze materiały są z Włoch, a także Azji – stolicy jedwabiu. Szyjemy na miarę, personalizujemy projekty, indywidualne podchodzimy do każdej najmniejszej apaszki – tworzymy ubranie unikatowe. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, nad całym procesem jak matka czuwa Olga Ziemann, która projektuje, dobiera materiały i ich kolory, ręcznie maluje, nadzoruje pracę krawcowych w Atelier. Jedwab kupuj w sklepie, któremu ufasz. Zaś kupując bieliznę Silk Epoque kupujesz produkt z klasą – lokalny i jednocześnie światowy, ekologiczny, długotrwały – produkt nie produkowany, a tworzony.