Zalety noszenia bielizny jedwabnej latem

Ostatnio dociera do nas, że w naszym Atelier tworzymy z troską na swój sposób matczyną. Silk Epoque to najwyższej jakości materiały sprawdzane za każdym razem przez projektantkę; to ubrania szyte z czułością; to dbanie o środowisko poprzez inwestowanie w produkty wysokiej klasy, długiej trwałości; słowem to uwaga i szczegółowość, podobna do tej, której przykłada rodzic w wychowaniu dziecka. Przede wszystkim zaś to troska o każdego, który nasze jedwabne ubrania nosi – jedwab ma szereg zalet dla zdrowia, przede wszystkim zdrowia skóry.

Szczególnie w nadchodzącej porze roku – zalety noszenia bielizny jedwabnej latem to jego:

– higroskopijność,

– hipoalergiczność,

– niezwykła delikatność,

– magiczna umiejętność spowalniająca proces starzenia się skóry.

Dlaczego warto nosić bieliznę jedwabną latem?

Na wstępnie zaznaczmy, że ogólnie rzecz ujmując, bieliznę jedwabną warto nosić… zawsze. To oczywiste, ale dzisiejszy wpis skupiamy na lecie z kilku ważnych powodów. To czas radości, ciepła i słońca. Niestety, każdy medal ma dwie strony – latem najbardziej się pocimy, alergicy najbardziej cierpią, a słońce najbardziej grzeje… Czy to ostatnie też jest wadą? W pewnych kwestiach owszem – promienie UV tragicznie przyspieszają starzenie się skóry. Z badań wynika, że częstsze przebywanie na słońcu powoduje do 60% więcej zmarszczek. Jak temu przeciwdziałać? Poza filtrem UV możemy sięgnąć także po akcesoria wykonane z „cudownego materiału”. Jedwab spowalnia proces starzenia się skóry.

Ponadto lato to czas nieuniknionego potu. Jedwab warto nosić latem dlatego, że to tkanina higroskopijna. Co to oznacza? Higroskopijność to umiejętność wchłaniania wody. Niewątpliwa zaleta w letnim skwarze. Co więcej, w tym okresie najbardziej pylą wszystkie zioła i kwiaty. Jedwab jest tkaniną hipoalergiczną, która doskonale sprawdzi się dla alergików. Można być pewnym, że nie wystąpią żadne podrażnienia ani zaczerwienienia. To wszystko niewątpliwie przesądza o renomie jedwabiu, ale warto wspomnieć o jeszcze jednej jego cesze. Bielizna jedwabna jest tak lekka, finezyjna, łagodna i subtelna, że prawie jej nie czuć. Jedwab jest chyba najdelikatniejszą, a na pewno jedną z najdelikatniejszych tkanin na świecie.

Gdzie kupować bieliznę jedwabną?

Rzeczywiście, tkanina wysokiej klasy – dobra dla ciała i duszy. Przestrzegamy jednak przed tanimi materiałami – po pierwsze, może nie być to czysty (albo w ogóle) jedwab. Po drugie, niestety ten materiał, kupowany z tańszych źródeł, często napędza nielegalne wykorzystywanie robotników. W Silk Epoque każdy materiał jest sprawdzany przez projektantkę. Nasze materiały są z Włoch, a także Azji – stolicy jedwabiu. Szyjemy na miarę, personalizujemy projekty, indywidualne podchodzimy do każdej najmniejszej apaszki – tworzymy ubranie unikatowe. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, nad całym procesem jak matka czuwa Olga Ziemann, która projektuje, dobiera materiały i ich kolory, ręcznie maluje, nadzoruje pracę krawcowych w Atelier. Jedwab kupuj w sklepie, któremu ufasz. Zaś kupując bieliznę Silk Epoque kupujesz produkt z klasą – lokalny i jednocześnie światowy, ekologiczny, długotrwały – produkt nie produkowany, a tworzony.

Zwroty i wymiana:

Szanowni klienci, ze względów higienicznych możliwość zwrotu NIE OBEJMUJE maseczek jedwabnych oraz bielizny. Prosimy o przemyślane zakupy.

Zakupiony towar może zostać zwrócony/wymieniony w stanie niezmienionym, bez podania przyczyny, w terminie do 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia towaru do zwrotu jest brak jakichkolwiek śladów jego użytkowania oraz załączenie formularza zwrotu i paragonu. Zwroty bez paragonu nie będą przyjmowane, natomiast możliwa będzie wymiana na inne ubrania o tej samej wartości.

Uwaga: zwrotowi nie podlegają ubrania wykonane na zamówienie indywidualne oraz w których na życzenie klienta dokonano zmiany materiałów lub rozmiaru.

Zwracane towary prosimy przesyłać listem poleconym lub paczką na adres naszej pracowni.

Cała kwota zapłacona za towar wraz z kosztami przesyłki zostanie zwrócona klientowi. Zwrot pieniędzy odbywa się wyłącznie na konta bankowe. Dane dotyczące konta bankowego, na które mają być przesłane pieniądze, powinny zostać dołączone do przesyłki ze zwracanym towarem lub przesłane e-mailem. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi klient.

Reklamacje:

Reklamacje rozpatrywane są na podstawie formularza zwrotu/reklamacji w terminie 14 dni roboczych.

W przypadku reklamacji towaru z powodu jego zniszczenia w trakcie przesyłki lub wad zauważonych w momencie otrzymania przesyłki, gwarantujemy zwrot kosztu zamówionego towaru wraz z kosztem wysyłki oraz kosztem jego odesłania do nas. Reklamowany towar, podobnie jak w przypadku zwrotu, należy odesłać do nas, na adres pracowni. Warunkiem zwrotu w przypadku uszkodzenia towaru prosimy o zrobienie zdjęcia uszkodzenia i przesłanie na adres mailowy olga@silk-epoque.com.

Płatności:

  • Prosimy o dokonywanie wpłat za zamówienia przelewem tradycyjnym na konto: 

Silk Epoque by Olga Ziemann
83-330 Glincz
Świerkowa 2
NIP: 583-299-00-79

Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa
nr rachunku: 15 1090 1102 0000 0001 3696 3542                

  • Dodatkowa informacja dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL56 1090 1102 0000 0001 3696 3580
KOD SWIFT: WBKPPLPP

  • Prosimy o wypełnienie pola TYTUŁ: nr zamówienia

Dostawa:

Dostawy na terenie Polski realizujemy kurierem Fedex oraz Paczkomatami InPost. Koszt wysyłki wynosi 20 PLN w przypadku kuriera Fedex, a 12,99 PLN w przypadku Paczkomatów InPost.

Wysyłki poza granice kraju, w obrębie UE realizujemy kurierem UPS. Koszt takiej wysyłki wynosi 22 EUR.

W przypadku chęci dostawy poza granicami UE prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Umożliwiamy również realizację zamówień za pobraniem w obrębie kraju.

Tak, każdy produkt dostępny w naszym sklepie wykonany został z naturalnych materiałów sprowadzonych z Azji oraz Włoch. Bazę większości produktów stanowi wysokiej jakości jedwab.

Tak, nasze atelier znajduje się na pomorzu, gdzie pracują wykwalifikowane krawcowe z wieloletnim doświadczeniem, a nad projektami każdej kreacji czuwa nasza główna projektantka Olga Ziemann.

Tak, szyjemy na miarę z naszych materiałów i projektów.

Tak, dopuszczamy możliwość delikatnych zmian, tj. kolor, materiał, koronka, długość.

W przypadku produktów z obecnych kolekcji dostępnych w sklepie termin realizacji wynosi pięć dni roboczych. 

Czas realizacji w przypadku personalizacji produktu może się wydłużyć.

Adres do korespondencji:

Atelier Silk Epoque by Olga Ziemann
ul. Świerkowa 2
83-330 Glincz
NIP 5832990079

Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300,00 zł (kurier Fedex oraz paczkomaty Inpost).