Zalety odzieży jedwabnej

W starożytności jedwab należał do najbardziej drogocennych tkanin na świecie. Ten szlachetny materiał wytwarzano w starożytnych Chinach i Grecji już w 3600 r. p.n.e. Z cienkich włókien kokonów jedwabnika morwowego i dębowego produkowano wysokiej jakości materiał, który trafiał przede wszystkim na dwory cesarskie i królewskie. Gładkość, delikatność i elegancja jedwabiu sprawiły, że przez wieki nie stracił na popularności i stał się materiałem bardziej dostępnym. Mimo to po dziś dzień uznaje się go za symbol luksusu. W niniejszym artykule przyjrzymy się najważniejszym zaletom odzieży wykonanej z jedwabiu.

Jedwabna odzież dodaje elegancji i szyku

Jedwab jest tkaniną niezwykle szykowną i stylową. Luźno opadająca jedwabna koszula lub gładkie, śliskie spodnie potrafią nadać niepowtarzalności każdej odzieżowej kreacji.

Jedwab znajdzie swoje miejsce zarówno w stylizacjach dziennych, jak i wieczorowych. Sukienki z jedwabiu charakteryzują się delikatnym połyskiem i gładkością, przez co nadają kobietom zmysłowości i klasy. Dodatkowo dzięki dużej odporności jedwabiu na gniecenie i rozciąganie, zawsze prezentują się nieskazitelnie.

Cenisz wygodę? Noś jedwab

Jedwab to jeden z najbardziej delikatnych i miękkich materiałów tekstylnych. Zrobione z niego ubrania są lekkie i wygodne, a także wyjątkowo miłe dla skóry. Dodatkowo, ze względu na higroskopijne właściwości jedwabiu, zapewniają skórze odpowiedni poziom oddychalności, co jest szczególnie ważne podczas letnich upałów. Jedwabne topy i sukienki doskonale chłoną wilgoć i szybko wysychają na słońcu. Noszone zimą jedwabne szale z kolei zapewniają właściwy komfort termiczny, dobrze chroniąc szyję przed chłodem i wiatrem.  

Jak jedwab działa na skórę?

Jedwabne ubrania, z uwagi na naturalne pochodzenie tkaniny, wykazują właściwości hipoalergiczne. Z tego względu są w pełni bezpieczne dla dzieci i osób ze skłonnościami do alergii skórnych. 

Wykazano, iż noszenie jedwabiu opóźnia procesy starzenia się skóry. Zawarte w naturalnej tkaninie białka pozytywnie wpływają na komórki naskórka, odżywiając jego powierzchnię. Z tego powodu wielu naszych klientów decyduje się na używanie jedwabnych piżam, koszul nocnych, halek i bielizny – to przecież podczas snu ciało najszybciej się regeneruje.