Zalety odzieży jedwabnej

W starożytności jedwab należał do najbardziej drogocennych tkanin na świecie. Ten szlachetny materiał wytwarzano w starożytnych Chinach i Grecji już w 3600 r. p.n.e. Z cienkich włókien kokonów jedwabnika morwowego i dębowego produkowano wysokiej jakości materiał, który trafiał przede wszystkim na dwory cesarskie i królewskie. Gładkość, delikatność i elegancja jedwabiu sprawiły, że przez wieki nie stracił na popularności i stał się materiałem bardziej dostępnym. Mimo to po dziś dzień uznaje się go za symbol luksusu. W niniejszym artykule przyjrzymy się najważniejszym zaletom odzieży wykonanej z jedwabiu.

Jedwabna odzież dodaje elegancji i szyku

Jedwab jest tkaniną niezwykle szykowną i stylową. Luźno opadająca jedwabna koszula lub gładkie, śliskie spodnie potrafią nadać niepowtarzalności każdej odzieżowej kreacji.

Jedwab znajdzie swoje miejsce zarówno w stylizacjach dziennych, jak i wieczorowych. Sukienki z jedwabiu charakteryzują się delikatnym połyskiem i gładkością, przez co nadają kobietom zmysłowości i klasy. Dodatkowo dzięki dużej odporności jedwabiu na gniecenie i rozciąganie, zawsze prezentują się nieskazitelnie.

Cenisz wygodę? Noś jedwab

Jedwab to jeden z najbardziej delikatnych i miękkich materiałów tekstylnych. Zrobione z niego ubrania są lekkie i wygodne, a także wyjątkowo miłe dla skóry. Dodatkowo, ze względu na higroskopijne właściwości jedwabiu, zapewniają skórze odpowiedni poziom oddychalności, co jest szczególnie ważne podczas letnich upałów. Jedwabne topy i sukienki doskonale chłoną wilgoć i szybko wysychają na słońcu. Noszone zimą jedwabne szale z kolei zapewniają właściwy komfort termiczny, dobrze chroniąc szyję przed chłodem i wiatrem.  

Jak jedwab działa na skórę?

Jedwabne ubrania, z uwagi na naturalne pochodzenie tkaniny, wykazują właściwości hipoalergiczne. Z tego względu są w pełni bezpieczne dla dzieci i osób ze skłonnościami do alergii skórnych. 

Wykazano, iż noszenie jedwabiu opóźnia procesy starzenia się skóry. Zawarte w naturalnej tkaninie białka pozytywnie wpływają na komórki naskórka, odżywiając jego powierzchnię. Z tego powodu wielu naszych klientów decyduje się na używanie jedwabnych piżam, koszul nocnych, halek i bielizny – to przecież podczas snu ciało najszybciej się regeneruje. 

Zwroty i wymiana:

Szanowni klienci, ze względów higienicznych możliwość zwrotu NIE OBEJMUJE maseczek jedwabnych oraz bielizny. Prosimy o przemyślane zakupy.

Zakupiony towar może zostać zwrócony/wymieniony w stanie niezmienionym, bez podania przyczyny, w terminie do 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia towaru do zwrotu jest brak jakichkolwiek śladów jego użytkowania oraz załączenie formularza zwrotu i paragonu. Zwroty bez paragonu nie będą przyjmowane, natomiast możliwa będzie wymiana na inne ubrania o tej samej wartości.

Uwaga: zwrotowi nie podlegają ubrania wykonane na zamówienie indywidualne oraz w których na życzenie klienta dokonano zmiany materiałów lub rozmiaru.

Zwracane towary prosimy przesyłać listem poleconym lub paczką na adres naszej pracowni.

Cała kwota zapłacona za towar wraz z kosztami przesyłki zostanie zwrócona klientowi. Zwrot pieniędzy odbywa się wyłącznie na konta bankowe. Dane dotyczące konta bankowego, na które mają być przesłane pieniądze, powinny zostać dołączone do przesyłki ze zwracanym towarem lub przesłane e-mailem. Koszty przesyłki zwrotnej ponosi klient.

Reklamacje:

Reklamacje rozpatrywane są na podstawie formularza zwrotu/reklamacji w terminie 14 dni roboczych.

W przypadku reklamacji towaru z powodu jego zniszczenia w trakcie przesyłki lub wad zauważonych w momencie otrzymania przesyłki, gwarantujemy zwrot kosztu zamówionego towaru wraz z kosztem wysyłki oraz kosztem jego odesłania do nas. Reklamowany towar, podobnie jak w przypadku zwrotu, należy odesłać do nas, na adres pracowni. Warunkiem zwrotu w przypadku uszkodzenia towaru prosimy o zrobienie zdjęcia uszkodzenia i przesłanie na adres mailowy olga@silk-epoque.com.

Płatności:

  • Prosimy o dokonywanie wpłat za zamówienia przelewem tradycyjnym na konto: 

Silk Epoque by Olga Ziemann
83-330 Glincz
Świerkowa 2
NIP: 583-299-00-79

Santander Bank Polska S.A.
al. Jana Pawła II 17
00-854 Warszawa
nr rachunku: 15 1090 1102 0000 0001 3696 3542                

  • Dodatkowa informacja dla przelewów z zagranicy:

IBAN: PL56 1090 1102 0000 0001 3696 3580
KOD SWIFT: WBKPPLPP

  • Prosimy o wypełnienie pola TYTUŁ: nr zamówienia

Dostawa:

Dostawy na terenie Polski realizujemy kurierem Fedex oraz Paczkomatami InPost. Koszt wysyłki wynosi 20 PLN w przypadku kuriera Fedex, a 12,99 PLN w przypadku Paczkomatów InPost.

Wysyłki poza granice kraju, w obrębie UE realizujemy kurierem UPS. Koszt takiej wysyłki wynosi 22 EUR.

W przypadku chęci dostawy poza granicami UE prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Umożliwiamy również realizację zamówień za pobraniem w obrębie kraju.

Tak, każdy produkt dostępny w naszym sklepie wykonany został z naturalnych materiałów sprowadzonych z Azji oraz Włoch. Bazę większości produktów stanowi wysokiej jakości jedwab.

Tak, nasze atelier znajduje się na pomorzu, gdzie pracują wykwalifikowane krawcowe z wieloletnim doświadczeniem, a nad projektami każdej kreacji czuwa nasza główna projektantka Olga Ziemann.

Tak, szyjemy na miarę z naszych materiałów i projektów.

Tak, dopuszczamy możliwość delikatnych zmian, tj. kolor, materiał, koronka, długość.

W przypadku produktów z obecnych kolekcji dostępnych w sklepie termin realizacji wynosi pięć dni roboczych. 

Czas realizacji w przypadku personalizacji produktu może się wydłużyć.

Adres do korespondencji:

Atelier Silk Epoque by Olga Ziemann
ul. Świerkowa 2
83-330 Glincz
NIP 5832990079

Darmowa dostawa na terenie Polski dla zamówień powyżej 300,00 zł (kurier Fedex oraz paczkomaty Inpost).